جور دیگر باید شست!

انتخاب مایع ظرفشویی بر اساس قیمت یا کیفیت؟

انتخاب مایع ظرفشویی بر اساس قیمت یا کیفیت؟

وقتی از فروشگاهی یک مایع ظرفشویی می خرید برایتان قیمت اهمیت دارد یا کیفیت؟ اصلا برایتان فرقی می کند که آن شوینده چه ویژگی هایی دارد؟ در ادامه به تاثیر قیمت و یا کیفیت بر خرید یک مایع ظرف شویی می پردازیم.

خرید مایع ظرفشویی یکی از اصلی ترین خریدهای ماهانه هر خانواده است که در سبد خرید خانه آنها جای دارد. خیلی ها در زمان خرید یک مایع ظرف به برند توجه می کنند، خیلی ها صرفا به قیمت دقت می کنند و افرادی هم هستند که علاوه بر این مسائل، به ترکیبات و ویژگی های یک شوینده ظرف توجه می کنند.

.

خرید یک مایع ظرفشویی بر اساس قیمت یا کیفیت

همانطور که در مقاله ویژگی های یک مایع ظرفشویی خوب توضیح داده شد، عوامل مختلفی می توانند برای یک مایع ظرف وجود داشته باشند که آن را به یک شوینده مناسب تبدیل کنند. تعدادی از این عوامل (مانند غلظت بالا، کف زیاد، پاک کنندگی مناسب) واقعا تاثیرگذار هستند و بعضی از این عوامل (مانند رایحه و شکل ظاهری و …) تاثیر کمتری دارند.

 

– کیفیت مایع ظرفشویی

کیفیت یک مایع ظرفشویی به پارامترهای مختلفی بر می گردد؛ از مقدار غلظت، کف  و … گرفته تا بحث های مربوط به سلامتی پوست.

مثال این مورد هم اینستکه: برای خیلی ها پیش آمده که یک مایع ظرفشویی خرید کردند و بعد از استفاده از آن بدون دستکش، دچار سوزش در دست شدند! دلیل این امر هم اینستکه میزان پی اچ (PH) مایع ظرف شویی باید صفر یا اصطلاحا خنثی باشد تا باعث سوزش و یا خارش پوست نگردد.

 

– قیمت مایع ظرفشویی

وقتی صرفا قیمت یک محصول مهم می شود و کیفیت در درجه دوم قرار می گیرد، طبیعتا حفظ مسائل مربوط به سلامتی کمتر مهم می شود و از بدِ ماجرا در مورد شوینده ها در دراز مدت این قضیه هزینه چند برابری ر نیز به همراه خواهد داشت!

مثال این مورد هم اینستکه: برای خیلی ها پیش آمده باشد که یک مایع ظرفشویی ارزان خریدند و یک ماهه تمام کردند در صورتی که ماه بعد یک ماه ظرفشویی با قیمت بالاتر و در همان اندازه خریدند و یک و ماه نیم نگه داشتند! علت آن هم غلظت بالای مایع ظرفشویی دوم است که موجب می شود در هر بار استفاده، به میزان مصرف کمتری از آن نیاز باشد.

 

 

انتخاب و خرید یک مایع ظرفشویی بر اساس قیمت واقعا منطقی نیست و باید به کیفیت آنها نیز توجه کرد. شاید بتوان برای خرید برخی اجناس را گفت که قیمت بر همه چی اولویت دارد اما برای شوینده هایی که خصوصا مستقیم با پوست دست سر و کار دارند این قضیه درست نیست.

پیشنهاد می گردد چنانچه می خواهید یک مایع ظرفشویی بخرید، حتما به ترکیبات و مشخصه های آن توجه کنید و صرفا به قیمت محصول توجه نکنید؛ قیمت کمتر به شما خدمات بهتر نمی دهد.