جور دیگر باید شست!

انتخاب مایع دستشویی بر اساس قیمت یا کیفیت؟

انتخاب مایع دستشویی بر اساس قیمت یا کیفیت؟

در خرید مایع دستشویی توسط مصرف کننده به مانند خرید خیلی از چیزها، عوامل مختلفی نقش دارند که قیمت یکی از مهمترین آنهاست. در ادامه به تاثیر قیمت و یا کیفیت بر خرید یک شوینده دستشویی می پردازیم.

بهترین مایع دستشویی که تا بحال خرید کردید چه بوده است؟ آیا کیفیت خوبی داشته و یا اینکه قیمت مناسبی داشته است؟ اساسا مایع دستشویی خوب از نظر شما چیست؟

.

معیارهای شخصی و فنی در انتخاب یک مایع دستشویی

اول از همه و قبل از بررسی تاثیر کیفیت یا قیمت باید این را بگوییم که بخشی از پروسه انتخاب هر محصولی کاملا به مسائل و ویژگی های شخصی بر می گردد و بخشی هم به مسائل فنی و تخصصی.

مثلا ویژگی های شخصی مشخص می کند که مایع دستشویی فوم بهتر از مایع دستشویی معمولی است و یا مایع دستشویی با رایحه ملایم بهتر از رایحه تند است و این انتخاب ممکن است از نظر سلیقه دو شخص مختلف، کاملا عکس هم باشد.

اما ویژگی فنی با اطلاعات و آمار دقیق آزمایشگاهی سر و کار دارد و مثلا وقتی گفته می شود در یک مایع دستشویی از گلیسرین و ویتامین های E و B5 استفاده می شود، مشخص است که این مورد بر اساس شواهد علمی اولا اصلا صحت دارد یا خیر و ثانیا در صورت صحت، موجب گردش بهتر خون در دست و نرمی پوست دست می شود.

 

خرید یک مایع دستشویی بر اساس قیمت یا کیفیت

وقتی مشخص شد که اساسا نوع انتخاب شخصی در افراد مختلف است، حال به این می پردازیم برای خرید یک مایع دست شویی قیمت مهمتر است یا کیفیت؟

همانطور که در مقاله ویژگی های یک مایع دستشویی خوب توضیح داده شد، عوامل مختلفی می توانند برای یک مایع دست وجود داشته باشند که آن را به یک شوینده مناسب برای دست ها تبدیل کند. تعدادی از این عوامل (مانند ترکیبات مناسب برای جلوگیری از خشک شدن پوست) کاملا فنی و تاثیرگذار هستند و بعضی از این عوامل (مانند رایحه و شکل ظاهری و …) هم در کاملا سلیقه ای و شخصی.

 

– کیفیت مایع دستشویی

اگر سلامت پوست دستانتان برایتان اهمیت دارد؛ پس قطعا بدنبال کیفیت هم هستید و به ترکیبات و ویژگی های شوینده توجه می کنید نه صرفا ظاهر و یا برند نام آشنا! خیلی مهم است که وقتی یک مایع دستشویی را در سرویس بهداشتی منزلتان می گذارید با خیال راحت خودتان، همسرتان و فرزندتان بتوانند از آن استفاده کنید.

 

– قیمت مایع دستشویی

وقتی صرفا قیمت یک محصول مهم می شود و کیفیت در درجه دوم قرار می گیرد، طبیعتا حفظ مسائل مربوط به سلامتی کمتر مهم می شود و از بدِ ماجرا در مورد شوینده ها در دراز مدت این قضیه هزینه چند برابری را نیز به همراه خواهد داشت!

مثلا چنانچه پوست دست در مدت زمان زیادی با یک شوینده نا مناسب شسته شود، دچار خشکی و خارش می شود و برای رفع آن باید از کرم ها و داروهای مراقبت از پوست استفاده کرد که خودِ این قضیه، تحمیل یک هزینه مجدد است!

 

پس بهتر است که کیفیت را به هیچ عنوان کم اهمیت در نظر نگیرید و حتما سعی کنید به ترکیبات یک مایع دستشویی و ویژگی های شاخص و گاها جدیدی که دارد توجه کنید و با درنظرگیری تمامی جوانب، قیمت برندهای مختلف را با هم مقایسه کنید.چگونه جواهرات و طلا را تمیز کنیم

چگونه جواهرات و طلا را تمیز کنیم

  • ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

  جواهرات و طلا هزاران سال است که نمادی از ثروت و لوکس بودن به حساب می آید. پالایش این عنصر از زمین تقریباً همزمان با آغاز تمدن به دلیل دوام، زیبایی، درخشانی و ... آغاز شد. مقدار طلا در جواهرات می تواند از ...

هرچند وقت یکبار وسایل برقی و مهم آشپزخانه را بطور اساسی تمیز کنیم؟

هرچند وقت یکبار وسایل برقی و مهم آشپزخانه را بطور اساسی تمیز کنیم؟

  • ۱۳۹۹/۰۴/۱۶

  آیا تا به حال یک ثانیه هم به لوازم خانگی که تقریبا هر روز از آنها استفاده می کنید، فکر کرده اید؟! مطمئنا در فکرتان به این نکته توجه کرده اید که دلیل اصلی اینکه این لوازم خوب کار نمی کنند یا بوی ...

راهنمای تمیز کردن حمام و دستشویی | چک لیست+برنامه زمانبندی

راهنمای تمیز کردن حمام و دستشویی | چک لیست+برنامه زمانبندی

  • ۱۳۹۹/۰۴/۰۳

  حمام و سرویس بهداشتی تمیز و پاکیزه بدلیل اینکه با سلامت فردی اعضای خانواده در ارتباط است، بسیار حائز اهمیت می باشد. حمام و دستشویی از آن جاهایی هستند که چندین بار در طول روز از آنها استفاده می شود و بدلیل نوع ...